Vishay/BCcomponents A822K20X7RL5TAA
A822K20X7RL5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A822K20X7RL5TAA
Brief Description
CAP CER 8200PF 500V X7R AXIAL
Datasheet Download
A822K20X7RL5TAA.pdf
Availability of A822K20X7RL5TAA
QUANTITY
A822K20X7RL5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A822K20X7RL5TAA
Internal Part NumberEIS-A822K20X7RL5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A822K20X7RL5TAA
Related LinksA822K20, A822K20X7RL5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A822K20X7RL5TAA Details Description
Related parts for A822K20X7RL5TAA
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 4.87A 28 MOHM TH datasheet.pdf
DLI DOUBLE LOCK PLUG HSG 20P datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.25A 16MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf