Vishay/BCcomponents A823K15X7RF5TAA
A823K15X7RF5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A823K15X7RF5TAA
Brief Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A823K15X7RF5TAA.pdf
Availability of A823K15X7RF5TAA
QUANTITY
A823K15X7RF5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A823K15X7RF5TAA
Internal Part NumberEIS-A823K15X7RF5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A823K15X7RF5TAA
Related LinksA823K15, A823K15X7RF5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A823K15X7RF5TAA Details Description
Related parts for A823K15X7RF5TAA
IC OPAMP INSTR RRO 8QFN datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
LEAD TEST MINIHK-RA BANAPLG YEL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE 17.5A 600VAC NON STD FAST datasheet.pdf
K60722A TOOL KIT datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 2' NM NM datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 90NS 64FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf