Vishay/BCcomponents A823K15X7RF5UAA
A823K15X7RF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A823K15X7RF5UAA
Brief Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A823K15X7RF5UAA.pdf
Availability of A823K15X7RF5UAA
QUANTITY
A823K15X7RF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A823K15X7RF5UAA
Internal Part NumberEIS-A823K15X7RF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A823K15X7RF5UAA
Related LinksA823K15, A823K15X7RF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A823K15X7RF5UAA Details Description
Related parts for A823K15X7RF5UAA
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 100' datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH/LOW SIDE 14SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR L6562A datasheet.pdf
FILTER LOW PASS 100MHZ SMA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST-NC 10A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 820 OHM 14SOIC datasheet.pdf