Vishay/BCcomponents A823M15X7RF5TAA
A823M15X7RF5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A823M15X7RF5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A823M15X7RF5TAA.pdf
Availability of A823M15X7RF5TAA
QUANTITY
A823M15X7RF5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A823M15X7RF5TAA
Internal Part NumberEIS-A823M15X7RF5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A823M15X7RF5TAA
Related LinksA823M15, A823M15X7RF5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A823M15X7RF5TAA Details Description
Related parts for A823M15X7RF5TAA
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC CPLD 1700MC 7NS 256FBGA datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
1.25MM F/L 10POS 26AWG 150MM datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 9.1NS 48CSP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf