Amphenol Pcd A8504951110W
A8504951110W picture photo
Mfg. Part Number
A8504951110W
Brief Description
CONN CABLE CLAMP SZ 10 OLIVE
Datasheet Download
A8504951110W.pdf
Availability of A8504951110W
QUANTITY
A8504951110W Order Process
Ship out your order
Specifications of A8504951110W
Internal Part NumberEIS-A8504951110W
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeCable Clamp
Cable Opening0.190" ~ 0.290" (4.83mm ~ 7.37mm)
Diameter - Outside0.730" (18.54mm)
Shell Size - Insert10
Thread Size5/8-24 UNEF
Cable Exit90°
MaterialAluminum Alloy
PlatingCadmium Nickel
Shielding-
ColorOlive
FeaturesClamp Screws
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A8504951110W
Related LinksA85049, A8504951110W Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
A8504951110W Details Description
Related parts for A8504951110W
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IDC CABLE - ASC34B/AE34M/APK34B datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.45A 182 MOHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 16A TO263AB datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf