Amphenol Pcd A8504952S32A
A8504952S32A picture photo
Mfg. Part Number
A8504952S32A
Brief Description
CONN CABLE CLAMP SZ 32 BLACK
Datasheet Download
A8504952S32A.pdf
Availability of A8504952S32A
QUANTITY
A8504952S32A Order Process
Ship out your order
Specifications of A8504952S32A
Internal Part NumberEIS-A8504952S32A
TypeCable Clamp
Cable Opening0.880" ~ 1.250" (22.35mm ~ 31.75mm)
Diameter - Outside2.400" (60.96mm)
Shell Size - Insert32
Thread Size2-18 UNS
Cable Exit180°
MaterialAluminum Alloy
PlatingAnodized
Shielding-
ColorBlack
FeaturesClamp Screws, Self-Locking
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A8504952S32A
Related LinksA85049, A8504952S32A Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
A8504952S32A Details Description
Related parts for A8504952S32A
HOOK-UP STRND 26AWG GREEN 100' datasheet.pdf
OSC XO 6.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 274MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
RES 780 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf