TE Connectivity AMP Connectors A9AAT-1205E
A9AAT-1205E picture photo
Mfg. Part Number
A9AAT-1205E
Manufacturer
Product Category
Flat Flex Cables (FFC, FPC)
Brief Description
FLEX CABLE - AFH12T/AE12/AFH12T
Datasheet Download
A9AAT-1205E.pdf
Availability of A9AAT-1205E
QUANTITY
A9AAT-1205E Order Process
Ship out your order
Specifications of A9AAT-1205E
Internal Part NumberEIS-A9AAT-1205E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex Cables (FFC, FPC)
Series-
Contact TerminationSolder Tab to Solder Tab
Length5.0" (127.0mm)
Number of Positions12
Pitch0.050" (1.27mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A9AAT-1205E
Related LinksA9AAT, A9AAT-1205E Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
A9AAT-1205E Details Description
Related parts for A9AAT-1205E
RES 2.05K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLADE MALE 20-22AWG TIN datasheet.pdf
CONN M12 5POS PLUG datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 350V X7R 1206 datasheet.pdf
CABLE 4POS .100 JUMPER 2 INCH datasheet.pdf