TE Connectivity AMP Connectors A9BBA-1005E
A9BBA-1005E picture photo
Mfg. Part Number
A9BBA-1005E
Brief Description
FLEX CABLE - AFJ10A/AE10/AFJ10A
Datasheet Download
A9BBA-1005E.pdf
Availability of A9BBA-1005E
QUANTITY
A9BBA-1005E Order Process
Ship out your order
Specifications of A9BBA-1005E
Internal Part NumberEIS-A9BBA-1005E
Series-
Contact TerminationReceptacle to Receptacle
Length5.0" (127.0mm)
Number of Positions10
Pitch0.050" (1.27mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A9BBA-1005E
Related LinksA9BBA, A9BBA-1005E Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
A9BBA-1005E Details Description
Related parts for A9BBA-1005E
IC I/O EXPANDER CAN 8B 14DIP datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 750MA 32VAC/VDC datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 2000VA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5VOUT 50W datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MX150 ASSY HYB RCPT 2X8 DKGY C16 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 200MA 2 OHM TH datasheet.pdf