TE Connectivity AMP Connectors A9BBA-1005E
A9BBA-1005E picture photo
Mfg. Part Number
A9BBA-1005E
Manufacturer
Product Category
Flat Flex Cables (FFC, FPC)
Brief Description
FLEX CABLE - AFJ10A/AE10/AFJ10A
Datasheet Download
A9BBA-1005E.pdf
Availability of A9BBA-1005E
QUANTITY
A9BBA-1005E Order Process
Ship out your order
Specifications of A9BBA-1005E
Internal Part NumberEIS-A9BBA-1005E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex Cables (FFC, FPC)
Series-
Contact TerminationReceptacle to Receptacle
Length5.0" (127.0mm)
Number of Positions10
Pitch0.050" (1.27mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A9BBA-1005E
Related LinksA9BBA, A9BBA-1005E Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
A9BBA-1005E Details Description
Related parts for A9BBA-1005E
IC BATT CHARGER 1.2MHZ 20TQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR METAL STRIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 0.100 T/H datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS INLINE PIN datasheet.pdf