TE Connectivity AMP Connectors A9BBG-1204F
A9BBG-1204F picture photo
Mfg. Part Number
A9BBG-1204F
Brief Description
FLEX CABLE - AFF12G/AF12/AFF12G
Datasheet Download
A9BBG-1204F.pdf
Availability of A9BBG-1204F
QUANTITY
A9BBG-1204F Order Process
Ship out your order
Specifications of A9BBG-1204F
Internal Part NumberEIS-A9BBG-1204F
Series-
Contact TerminationReceptacle to Receptacle
Length4.0" (101.6mm)
Number of Positions12
Pitch0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A9BBG-1204F
Related LinksA9BBG, A9BBG-1204F Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
A9BBG-1204F Details Description
Related parts for A9BBG-1204F
IC FPGA 256 I/O 304HQFP datasheet.pdf
Connector Header 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
762 TB SOC RA WF PCB/UP datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf