Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions AA-150-24-22-00-00
AA-150-24-22-00-00 picture photo
Mfg. Part Number
AA-150-24-22-00-00
Manufacturer
Product Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Brief Description
THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR 7.9A
Datasheet Download
AA-150-24-22-00-00.pdf
Availability of AA-150-24-22-00-00
QUANTITY
AA-150-24-22-00-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of AA-150-24-22-00-00
Internal Part NumberEIS-AA-150-24-22-00-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermoelectric Assemblies
Featured ProductAir-to-air Assemblies
PowerCool Series – Air-to-Air and Direct-to-Air Assemblies
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
SeriesPowerCool
Heat Transfer TypeAir to Air
Power - Cooling143W
Current7.9A
Voltage24V
Fan LocationCold Side / Warm Side
Power - Input190W
Operating Temperature-10°C ~ 48°C
Weight0.001 KG
Dimensions - Overall300mm L x 153mm W x 166.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AA-150-24-22-00-00
AA-150-24-22-00-00 Details Description
Related parts for AA-150-24-22-00-00
BUZZER 2.73KHZ 4-6V EXT DRV SMD datasheet.pdf
IC REG BCK BOOST 5V 1.7A TO263-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 42POS DL .100 CRIMP datasheet.pdf
FERRITE CHIP 31 OHM 500MA 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
1A ADP/USB BAT CHRGR 12TDFN datasheet.pdf