| Internal Part Number | EIS-AA-200-24-24-00-10 | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Fans, Thermal Management | |
| Family | Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies | |
| Series | PowerCool | |
| Heat Transfer Type | Air to Air | |
| Power - Cooling | 180W | |
| Current | 9.9A | |
| Voltage | 24V | |
| Fan Location | Cold Side / Warm Side | |
| Power - Input | - | |
| Operating Temperature | -10°C ~ 56°C | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Dimensions - Overall | 400mm L x 153mm W x 178mm H | |