Skyworks Solutions Inc. AA210-25LF
AA210-25LF picture photo
Mfg. Part Number
AA210-25LF
Manufacturer
Product Category
Attenuators
Brief Description
ATTENUATOR DGTL GAAS 4BIT 16SOIC
Datasheet Download
AA210-25LF.pdf
Availability of AA210-25LF
QUANTITY
AA210-25LF Order Process
Ship out your order
Specifications of AA210-25LF
Internal Part NumberEIS-AA210-25LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category RF/IF and RFID
FamilyAttenuators
Series-
Attenuation Value15dB
Tolerance±3%
Frequency Range300kHz ~ 2GHz
Power (Watts)-
Impedance50 Ohm
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AA210-25LF
Related LinksAA210, AA210-25LF Datasheet, Skyworks Solutions Inc. Distributor
AA210-25LF Details Description
Related parts for AA210-25LF
IC REG LDO 3.1V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 2.4"L X 1.85"W datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2.5MM R/A GOLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 4.5A (Switch) Backlight 16-TSSOP-EP datasheet.pdf
RES 430K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 274 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf