Abracon Corporation AB-9.8304MHZ-B2-T
AB-9.8304MHZ-B2-T picture photo
Mfg. Part Number
AB-9.8304MHZ-B2-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 9.8304MHz 20ppm 18pF 35 Ohm -20°C - 70°C COTS Through Hole HC49/U
Datasheet Download
AB-9.8304MHZ-B2-T.pdf
Availability of AB-9.8304MHZ-B2-T
QUANTITY
AB-9.8304MHZ-B2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AB-9.8304MHZ-B2-T
Internal Part NumberEIS-AB-9.8304MHZ-B2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAB-HC49U.stpAB-HC49U.pdf
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesAB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency9.8304MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)35 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
RatingsCOTS
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/U
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.530" (13.46mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AB-9.8304MHZ-B2-T
Related LinksAB-9.830, AB-9.8304MHZ-B2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AB-9.8304MHZ-B2-T Details Description
Related parts for AB-9.8304MHZ-B2-T
THERMISTOR NTC 50K OHM @ 25C datasheet.pdf
RES SMD 1.82KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 773 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
CONN RECEPT 48POS R/A T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
1.25MM F ON 30AWG 150MM datasheet.pdf
TAPE CLIP 2.17" datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC XO 11.2896MHZ CMOS SMD datasheet.pdf