Sullins Connector Solutions ABC10DRAI-S93
ABC10DRAI-S93 picture photo
Mfg. Part Number
ABC10DRAI-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .100"
Datasheet Download
ABC10DRAI-S93.pdf
Availability of ABC10DRAI-S93
QUANTITY
ABC10DRAI-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC10DRAI-S93
Internal Part NumberEIS-ABC10DRAI-S93
Number of Positions20
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC10DRAI-S93
Related LinksABC10D, ABC10DRAI-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC10DRAI-S93 Details Description
Related parts for ABC10DRAI-S93
ROUND SPACER #8 BRASS 3/8" datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64DSBGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.67A 15V datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 100PSIG STEEL datasheet.pdf
TV 5C 5#16 PIN PLUG datasheet.pdf
GREEN 2 POS METAL RTN L datasheet.pdf