Sullins Connector Solutions ABC10DRYN-S93
ABC10DRYN-S93 picture photo
Mfg. Part Number
ABC10DRYN-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
ABC10DRYN-S93.pdf
Availability of ABC10DRYN-S93
QUANTITY
ABC10DRYN-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC10DRYN-S93
Internal Part NumberEIS-ABC10DRYN-S93
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions20
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC10DRYN-S93
Related LinksABC10D, ABC10DRYN-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC10DRYN-S93 Details Description
Related parts for ABC10DRYN-S93
IC PROM SER I-TEMP 3.3V 20-SOIC datasheet.pdf
OSC TCXO 14.7456MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 240 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX DTMF 3V 24SSOP datasheet.pdf