Sullins Connector Solutions ABC15DTKI
ABC15DTKI picture photo
Mfg. Part Number
ABC15DTKI
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100"
Datasheet Download
ABC15DTKI.pdf
Availability of ABC15DTKI
QUANTITY
ABC15DTKI Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC15DTKI
Internal Part NumberEIS-ABC15DTKI
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC15DTKI
Related LinksABC1, ABC15DTKI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC15DTKI Details Description
Related parts for ABC15DTKI
RACK STEEL 36X23X86.1 BE/GY datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 61POS W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 75NS 64EASYBGA datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 400MA 1.68 OHM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
I/O MODULE 16 DIG 16 SS 24VDC datasheet.pdf
OSC MEMS 75.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.4A 114 MOHM datasheet.pdf