Sullins Connector Solutions ABC15DTMD-S189
ABC15DTMD-S189 picture photo
Mfg. Part Number
ABC15DTMD-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100"
Datasheet Download
ABC15DTMD-S189.pdf
Availability of ABC15DTMD-S189
QUANTITY
ABC15DTMD-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC15DTMD-S189
Internal Part NumberEIS-ABC15DTMD-S189
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC15DTMD-S189
Related LinksABC15DT, ABC15DTMD-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC15DTMD-S189 Details Description
Related parts for ABC15DTMD-S189
CORD 18AWG 3COND SJT GRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
QKE HDR SS RA TP datasheet.pdf
RV COAXIAL SWITCH datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.085" NYLON 2.41MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS SKT datasheet.pdf
0625 PIN-LINE HDR SCRW MACH CONT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf