Abracon Corporation ABC2-20.480MHZ-4-T
ABC2-20.480MHZ-4-T picture photo
Mfg. Part Number
ABC2-20.480MHZ-4-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.4800MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABC2-20.480MHZ-4-T.pdf
Availability of ABC2-20.480MHZ-4-T
QUANTITY
ABC2-20.480MHZ-4-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC2-20.480MHZ-4-T
Internal Part NumberEIS-ABC2-20.480MHZ-4-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABC2.pdfABC2.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABC2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20.48MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.465" L x 0.220" W (11.80mm x 5.50mm)
Height0.087" (2.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC2-20.480MHZ-4-T
Related LinksABC2-20.4, ABC2-20.480MHZ-4-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABC2-20.480MHZ-4-T Details Description
Related parts for ABC2-20.480MHZ-4-T
TERM BLOCK HDR 48POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC ADC LP 10-BIT SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 1GBIT 6NS 66TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONNECTOR CABLE 5M datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 11POS R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS SKT datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SPI/SRL SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf