Abracon Corporation ABC2-25.000MHZ-4-T
ABC2-25.000MHZ-4-T picture photo
Mfg. Part Number
ABC2-25.000MHZ-4-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABC2-25.000MHZ-4-T.pdf
Availability of ABC2-25.000MHZ-4-T
QUANTITY
ABC2-25.000MHZ-4-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC2-25.000MHZ-4-T
Internal Part NumberEIS-ABC2-25.000MHZ-4-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABC2.pdfABC2.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABC2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.465" L x 0.220" W (11.80mm x 5.50mm)
Height0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC2-25.000MHZ-4-T
Related LinksABC2-25.0, ABC2-25.000MHZ-4-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABC2-25.000MHZ-4-T Details Description
Related parts for ABC2-25.000MHZ-4-T
RES SMD 147 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS .100 DBL R/A PCB datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 256FTGBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A 8HTSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf