Sullins Connector Solutions ABC28HETI
ABC28HETI picture photo
Mfg. Part Number
ABC28HETI
Brief Description
CONN EDGE .100 28POS HL LOW P
Datasheet Download
ABC28HETI.pdf
Availability of ABC28HETI
QUANTITY
ABC28HETI Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC28HETI
Internal Part NumberEIS-ABC28HETI
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions28
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC28HETI
Related LinksABC2, ABC28HETI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC28HETI Details Description
Related parts for ABC28HETI
IC EEPROM 256KBIT 150NS 28SOIC datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 170V 250A MS-013 datasheet.pdf
KIT LOW-DENSITY SERIAL EEPROM datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DL .156 PCB BLK datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 3W AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 14POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CAP CER 43PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf