Sullins Connector Solutions ABC31HETS
ABC31HETS picture photo
Mfg. Part Number
ABC31HETS
Brief Description
CONN EDGE .100 31POS HL LOW P
Datasheet Download
ABC31HETS.pdf
Availability of ABC31HETS
QUANTITY
ABC31HETS Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC31HETS
Internal Part NumberEIS-ABC31HETS
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions31
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC31HETS
Related LinksABC3, ABC31HETS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC31HETS Details Description
Related parts for ABC31HETS
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
MCU ARM 128KB FLASH MEM 64-LQFP datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 9.78MM datasheet.pdf
IC EMI FILTER 6LINE ESD 12DFN datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC CPU CONTROLLER DUAL QFN datasheet.pdf
RES SMD 2.9K OHM 1% 3/4W 2512 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.688" (17.48mm) datasheet.pdf