Sullins Connector Solutions ABC36HETN
ABC36HETN picture photo
Mfg. Part Number
ABC36HETN
Brief Description
CONN EDGE .100 36POS HL LOW P
Datasheet Download
ABC36HETN.pdf
Availability of ABC36HETN
QUANTITY
ABC36HETN Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC36HETN
Internal Part NumberEIS-ABC36HETN
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions36
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC36HETN
Related LinksABC3, ABC36HETN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC36HETN Details Description
Related parts for ABC36HETN
TERM RING TONGUE #8 STUD INSUL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100' datasheet.pdf
EVAL MODULE PRO AUDIO datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 42MHZ 48TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.665" 5MM 3LD datasheet.pdf
LED LUXEON COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 210MA 2.2 OHM datasheet.pdf
MICRO 9C P 20" WHT datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A datasheet.pdf