Vishay/Dale CMF50324R00FKRE
CMF50324R00FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF50324R00FKRE
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 324 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50324R00FKRE.pdf
Availability of CMF50324R00FKRE
QUANTITY
CMF50324R00FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50324R00FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF50324R00FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50324R00FKRE
Related LinksCMF5032, CMF50324R00FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50324R00FKRE Details Description
Related parts for CMF50324R00FKRE
IC FIXED POINT DSP 100LQFP datasheet.pdf
CBL RIBN 13COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR 10MSOP datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
IC BATT GAS GAUGE DISP 44HTSSOP datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
RES 118 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.23K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf