Rohm Semiconductor MCH032CN102KK
MCH032CN102KK picture photo
Mfg. Part Number
MCH032CN102KK
Brief Description
CAP CER 1000PF 25V X7R 0201
Datasheet Download
MCH032CN102KK.pdf
Availability of MCH032CN102KK
QUANTITY
MCH032CN102KK Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH032CN102KK
Internal Part NumberEIS-MCH032CN102KK
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.012" (0.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH032CN102KK
Related LinksMCH032, MCH032CN102KK Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCH032CN102KK Details Description
Related parts for MCH032CN102KK
JUMPER-H2728TR/C2065R/X 2" datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FERRITE CORE FLAT 52MM datasheet.pdf
IC FPGA 296 I/O 484CSPBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS PIN datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
FERRITE BEAD 100 OHM 0603 datasheet.pdf