Sullins Connector Solutions ABC44HEYN
ABC44HEYN picture photo
Mfg. Part Number
ABC44HEYN
Brief Description
CONN EDGE .100 44POS HL LOW P
Datasheet Download
ABC44HEYN.pdf
Availability of ABC44HEYN
QUANTITY
ABC44HEYN Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC44HEYN
Internal Part NumberEIS-ABC44HEYN
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC44HEYN
Related LinksABC4, ABC44HEYN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC44HEYN Details Description
Related parts for ABC44HEYN
SWITCH BCD ROTARY DIP SMT 50V datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.7A 81.5 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 29MM datasheet.pdf
SAFETY LITE CURTAIN HAND 1604MM datasheet.pdf
ESD SMOCK HD CTTN PLY 1%C BL LG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
LED 3000K 80CRI LM561B datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf