Sullins Connector Solutions ABC50DRAI-S734
ABC50DRAI-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ABC50DRAI-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS .100 R/A PCB
Datasheet Download
ABC50DRAI-S734.pdf
Availability of ABC50DRAI-S734
QUANTITY
ABC50DRAI-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC50DRAI-S734
Internal Part NumberEIS-ABC50DRAI-S734
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions100
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC50DRAI-S734
Related LinksABC50DR, ABC50DRAI-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC50DRAI-S734 Details Description
Related parts for ABC50DRAI-S734
CAP CER 1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SCR INVERTER 1000V 330A A-PUK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 11MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
IC BUCK SYNC 20V 3A TO-PMOD-7 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED datasheet.pdf
TERMINAL END PLATE 2.7MM LT BLUE datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT PIN datasheet.pdf