Abracon Corporation ABL-14.7456MHZ-B4Y-T
ABL-14.7456MHZ-B4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABL-14.7456MHZ-B4Y-T
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ABL-14.7456MHZ-B4Y-T.pdf
Availability of ABL-14.7456MHZ-B4Y-T
QUANTITY
ABL-14.7456MHZ-B4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABL-14.7456MHZ-B4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABL-14.7456MHZ-B4Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABL-14.7456MHZ-B4Y-T
Related LinksABL-14.745, ABL-14.7456MHZ-B4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABL-14.7456MHZ-B4Y-T Details Description
Related parts for ABL-14.7456MHZ-B4Y-T
RES 11K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
BLUETOOTH EVAL BOARD BTM511 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 180 OHM 5% 600W datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 12MM WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 304POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 775MA 160 MOHM datasheet.pdf