Abracon Corporation ABL-18.432MHZ-B4Y-T
ABL-18.432MHZ-B4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABL-18.432MHZ-B4Y-T
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ABL-18.432MHZ-B4Y-T.pdf
Availability of ABL-18.432MHZ-B4Y-T
QUANTITY
ABL-18.432MHZ-B4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABL-18.432MHZ-B4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABL-18.432MHZ-B4Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABL-18.432MHZ-B4Y-T
Related LinksABL-18.43, ABL-18.432MHZ-B4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABL-18.432MHZ-B4Y-T Details Description
Related parts for ABL-18.432MHZ-B4Y-T
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V datasheet.pdf
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES 11 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.84K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 160W datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf