Abracon Corporation ABL-22.000MHZ-B4Y-T
ABL-22.000MHZ-B4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABL-22.000MHZ-B4Y-T
Brief Description
Crystal 22.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ABL-22.000MHZ-B4Y-T.pdf
Availability of ABL-22.000MHZ-B4Y-T
QUANTITY
ABL-22.000MHZ-B4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABL-22.000MHZ-B4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABL-22.000MHZ-B4Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency22MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABL-22.000MHZ-B4Y-T
Related LinksABL-22.00, ABL-22.000MHZ-B4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABL-22.000MHZ-B4Y-T Details Description
Related parts for ABL-22.000MHZ-B4Y-T
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:12 2GHZ 40VQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT CRIMP datasheet.pdf
MBXL VERT HDR 64S+11P datasheet.pdf
WIRE DUCT HINGED PVC SLOTTED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TV 37C 37#22D PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf