Abracon Corporation ABL-27.000MHZ-B1U-T
ABL-27.000MHZ-B1U-T picture photo
Mfg. Part Number
ABL-27.000MHZ-B1U-T
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 10ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ABL-27.000MHZ-B1U-T.pdf
Availability of ABL-27.000MHZ-B1U-T
QUANTITY
ABL-27.000MHZ-B1U-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABL-27.000MHZ-B1U-T
Internal Part NumberEIS-ABL-27.000MHZ-B1U-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABL.pdfABL.stp
FamilyCrystals
SeriesABL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABL-27.000MHZ-B1U-T
Related LinksABL-27.00, ABL-27.000MHZ-B1U-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABL-27.000MHZ-B1U-T Details Description
Related parts for ABL-27.000MHZ-B1U-T
RES SMD 1.78K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CBL 4POS M12 PLUG-R/A SOCKET 5M datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET DUAL SYNC 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
ASSY DIN R/A RAST5 HDR 02-A G datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
AB 9C 6#16, 3#12 PIN PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS 33.333MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf