Abracon Corporation ABL-3.579545MHZ-B4Y-T
ABL-3.579545MHZ-B4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABL-3.579545MHZ-B4Y-T
Brief Description
Crystal 3.579545MHz 30ppm 18pF 180 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ABL-3.579545MHZ-B4Y-T.pdf
Availability of ABL-3.579545MHZ-B4Y-T
QUANTITY
ABL-3.579545MHZ-B4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABL-3.579545MHZ-B4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABL-3.579545MHZ-B4Y-T
SeriesABL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency3.579545MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)180 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABL-3.579545MHZ-B4Y-T
Related LinksABL-3.5795, ABL-3.579545MHZ-B4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABL-3.579545MHZ-B4Y-T Details Description
Related parts for ABL-3.579545MHZ-B4Y-T
PHOTO ELECTRIC datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC DO204AC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS PANEL THRU RA SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf