Abracon Corporation ABL-35.328MHZ-B4Y-T
ABL-35.328MHZ-B4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABL-35.328MHZ-B4Y-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 35.3280MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ABL-35.328MHZ-B4Y-T.pdf
Availability of ABL-35.328MHZ-B4Y-T
QUANTITY
ABL-35.328MHZ-B4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABL-35.328MHZ-B4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABL-35.328MHZ-B4Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABL.pdfABL.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency35.328MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABL-35.328MHZ-B4Y-T
Related LinksABL-35.32, ABL-35.328MHZ-B4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABL-35.328MHZ-B4Y-T Details Description
Related parts for ABL-35.328MHZ-B4Y-T
IC 8051 MCU 64K FLASH 100TQFP datasheet.pdf
SWITCH KEYLCK MOM SPST 4A 90DEG datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf