Abracon Corporation ABL-36.000MHZ-B1U-T
ABL-36.000MHZ-B1U-T picture photo
Mfg. Part Number
ABL-36.000MHZ-B1U-T
Brief Description
Crystal 36.0000MHz 10ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ABL-36.000MHZ-B1U-T.pdf
Availability of ABL-36.000MHZ-B1U-T
QUANTITY
ABL-36.000MHZ-B1U-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABL-36.000MHZ-B1U-T
Internal Part NumberEIS-ABL-36.000MHZ-B1U-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABL.pdfABL.stp
FamilyCrystals
SeriesABL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency36MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABL-36.000MHZ-B1U-T
Related LinksABL-36.00, ABL-36.000MHZ-B1U-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABL-36.000MHZ-B1U-T Details Description
Related parts for ABL-36.000MHZ-B1U-T
IC EEPROM 256KBIT 150NS 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES MO 1W 56 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPEA 12POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf