Abracon Corporation ABL-48.000MHZ-B4Y-T
ABL-48.000MHZ-B4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABL-48.000MHZ-B4Y-T
Brief Description
Crystal 48.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ABL-48.000MHZ-B4Y-T.pdf
Availability of ABL-48.000MHZ-B4Y-T
QUANTITY
ABL-48.000MHZ-B4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABL-48.000MHZ-B4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABL-48.000MHZ-B4Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABL.pdfABL.stp
FamilyCrystals
SeriesABL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency48MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABL-48.000MHZ-B4Y-T
Related LinksABL-48.00, ABL-48.000MHZ-B4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABL-48.000MHZ-B4Y-T Details Description
Related parts for ABL-48.000MHZ-B4Y-T
IC OPT-ISOLATED MULTIFUNC 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
RES 604 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 2.5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
BLOCK COVER 1A38 TERM datasheet.pdf
220UF 10V 5X11 datasheet.pdf