Abracon Corporation ABLJO-155.520MHZ
ABLJO-155.520MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-155.520MHZ
Brief Description
OSC XO 155.52MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-155.520MHZ.pdf
Availability of ABLJO-155.520MHZ
QUANTITY
ABLJO-155.520MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-155.520MHZ
Internal Part NumberEIS-ABLJO-155.520MHZ
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package25
SeriesABLJO
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency155.52MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-155.520MHZ
Related LinksABLJO-15, ABLJO-155.520MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-155.520MHZ Details Description
Related parts for ABLJO-155.520MHZ
VOLTMETER 20VDC LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 51NH 600MA 280 MOHM datasheet.pdf
RES 7.96K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128K FLASH 100UFBA datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf