Abracon Corporation ABLJO-184.320MHZ-T
ABLJO-184.320MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-184.320MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 184.32MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-184.320MHZ-T.pdf
Availability of ABLJO-184.320MHZ-T
QUANTITY
ABLJO-184.320MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-184.320MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ABLJO-184.320MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesABLJO
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency184.32MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-184.320MHZ-T
Related LinksABLJO-184, ABLJO-184.320MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-184.320MHZ-T Details Description
Related parts for ABLJO-184.320MHZ-T
CONN TERM BLOCK 5.08MM 8POS PCB datasheet.pdf
IC BCD-7SEG DECODER/DVR 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 4V 20% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.687" (17.45mm) datasheet.pdf
ENCODER KIT 2CH 256CPR TH 5/32" datasheet.pdf
FIBER OPTIC CABLE SC DUPLEX 2M datasheet.pdf
RES 68K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1100MM X 250M datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CTV 32C 32#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf