Abracon Corporation ABLJO-81.920MHZ
ABLJO-81.920MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-81.920MHZ
Brief Description
OSC XO 81.92MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-81.920MHZ.pdf
Availability of ABLJO-81.920MHZ
QUANTITY
ABLJO-81.920MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-81.920MHZ
Internal Part NumberEIS-ABLJO-81.920MHZ
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package25
SeriesABLJO
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency81.92MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-81.920MHZ
Related LinksABLJO-8, ABLJO-81.920MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-81.920MHZ Details Description
Related parts for ABLJO-81.920MHZ
CONN HEADER .100 DUAL STR 40POS datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8EPSOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 70NS 48FBGA datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.25 6H 4-20MA datasheet.pdf
OSC PROG LVPECL 2.5V 250PPM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% RADIAL datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT NK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf