Abracon Corporation ABLJO-92.160MHZ-T
ABLJO-92.160MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-92.160MHZ-T
Brief Description
OSC XO 92.16MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-92.160MHZ-T.pdf
Availability of ABLJO-92.160MHZ-T
QUANTITY
ABLJO-92.160MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-92.160MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ABLJO-92.160MHZ-T
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package1,000
SeriesABLJO
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency92.16MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-92.160MHZ-T
Related LinksABLJO-92, ABLJO-92.160MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-92.160MHZ-T Details Description
Related parts for ABLJO-92.160MHZ-T
CONN HOOD TOP ENTRY SZ8 PG29 datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 20V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
ESD HANDLER 14-3/4X7-3/4X2-1/4 datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN SOCKET 60POS .050" STR datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 9pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf