Abracon Corporation ABLNO-155.520MHZ-T2
ABLNO-155.520MHZ-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ABLNO-155.520MHZ-T2
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 155.52MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLNO-155.520MHZ-T2.pdf
Availability of ABLNO-155.520MHZ-T2
QUANTITY
ABLNO-155.520MHZ-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLNO-155.520MHZ-T2
Internal Part NumberEIS-ABLNO-155.520MHZ-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesABLNO Series, Ultra Low Phase Noise Oscillators & Evaluation Board
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLNO.pdfABLNO.stp
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesABLNO
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency155.52MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±18ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.256" (6.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLNO-155.520MHZ-T2
Related LinksABLNO-155, ABLNO-155.520MHZ-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLNO-155.520MHZ-T2 Details Description
Related parts for ABLNO-155.520MHZ-T2
JUMPER-H1506TR/A3049Y/X 2" datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 9.1A 7.1 MOHM datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 7.83"L X 8.83"W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 2 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf