Abracon Corporation ABLNO-155.520MHZ
ABLNO-155.520MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ABLNO-155.520MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 155.52MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLNO-155.520MHZ.pdf
Availability of ABLNO-155.520MHZ
QUANTITY
ABLNO-155.520MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLNO-155.520MHZ
Internal Part NumberEIS-ABLNO-155.520MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesABLNO Series, Ultra Low Phase Noise Oscillators & Evaluation Board
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLNO.pdfABLNO.stp
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesABLNO
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency155.52MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±18ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.256" (6.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLNO-155.520MHZ
Related LinksABLNO-15, ABLNO-155.520MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLNO-155.520MHZ Details Description
Related parts for ABLNO-155.520MHZ
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC MULTICH RS232 DVR/RCV 28TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMB datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A GOLD .100 datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
MICRO 37C P /33 WHT 72" NI datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
AMP MCP 2.8 SOCKET HSG 16 POS.AS datasheet.pdf