Abracon Corporation ABLNO-V-156.250MHZ-T2
ABLNO-V-156.250MHZ-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ABLNO-V-156.250MHZ-T2
Brief Description
OSC VCXO 156.25MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLNO-V-156.250MHZ-T2.pdf
Availability of ABLNO-V-156.250MHZ-T2
QUANTITY
ABLNO-V-156.250MHZ-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLNO-V-156.250MHZ-T2
Internal Part NumberEIS-ABLNO-V-156.250MHZ-T2
3D ModelABLNO.pdfABLNO.stp
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency156.25MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±18ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.256" (6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLNO-V-156.250MHZ-T2
Related LinksABLNO-V-15, ABLNO-V-156.250MHZ-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLNO-V-156.250MHZ-T2 Details Description
Related parts for ABLNO-V-156.250MHZ-T2
DIP CABLE - HDM14S/AE14G/X datasheet.pdf
CARD EDGE 20POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
IC AMP MMIC WIDEBAND 6XSON datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 102.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.58M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.6A 100 MOHM SMD datasheet.pdf