Abracon Corporation ABLS-12.000MHZ-B2-T
ABLS-12.000MHZ-B2-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-12.000MHZ-B2-T
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-12.000MHZ-B2-T.pdf
Availability of ABLS-12.000MHZ-B2-T
QUANTITY
ABLS-12.000MHZ-B2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-12.000MHZ-B2-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-12.000MHZ-B2-T
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-12.000MHZ-B2-T
Related LinksABLS-12.0, ABLS-12.000MHZ-B2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-12.000MHZ-B2-T Details Description
Related parts for ABLS-12.000MHZ-B2-T
IC OPAMP DIFF 200MHZ 10MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 165MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 20NS 64TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 15.5A 4.52 MOHM datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.13"L X 2.95"W datasheet.pdf
TVS DIODE 350VWM DO214AB datasheet.pdf
IC 10BIT BUS SWITCH TSSOP datasheet.pdf
350 TB SOCKET VER WF THR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4P-23POS ENCLOSED datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC 214AB datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 20% 250VDC datasheet.pdf