Abracon Corporation ABLS-12.288MHZ-B4-T
ABLS-12.288MHZ-B4-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-12.288MHZ-B4-T
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-12.288MHZ-B4-T.pdf
Availability of ABLS-12.288MHZ-B4-T
QUANTITY
ABLS-12.288MHZ-B4-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-12.288MHZ-B4-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-12.288MHZ-B4-T
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-12.288MHZ-B4-T
Related LinksABLS-12.2, ABLS-12.288MHZ-B4-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-12.288MHZ-B4-T Details Description
Related parts for ABLS-12.288MHZ-B4-T
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 140K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 336K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CAP TRIM 2-20PF 6KV CHASS MNT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 7343 datasheet.pdf
26500 3C 3#20 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP TRIMMER 8-45PF 25V TOP ADJ datasheet.pdf