Abracon Corporation ABLS-14.3359MHZ-20-R50-T
ABLS-14.3359MHZ-20-R50-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-14.3359MHZ-20-R50-T
Brief Description
Crystal 14.3359MHz 50ppm 20pF 50 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-14.3359MHZ-20-R50-T.pdf
Availability of ABLS-14.3359MHZ-20-R50-T
QUANTITY
ABLS-14.3359MHZ-20-R50-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-14.3359MHZ-20-R50-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-14.3359MHZ-20-R50-T
FamilyCrystals
SeriesABLS(RF)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.3359MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-14.3359MHZ-20-R50-T
Related LinksABLS-14.3359, ABLS-14.3359MHZ-20-R50-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-14.3359MHZ-20-R50-T Details Description
Related parts for ABLS-14.3359MHZ-20-R50-T
SCREWLOCK W/RET 4-40 MALE CHROME datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 52.5VC DO214AA datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf