Abracon Corporation ABLS-25.000MHZ-K4F-T
ABLS-25.000MHZ-K4F-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-25.000MHZ-K4F-T
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-25.000MHZ-K4F-T.pdf
Availability of ABLS-25.000MHZ-K4F-T
QUANTITY
ABLS-25.000MHZ-K4F-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-25.000MHZ-K4F-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-25.000MHZ-K4F-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLS.pdfABLS.stp
FamilyCrystals
SeriesABLS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-25.000MHZ-K4F-T
Related LinksABLS-25.00, ABLS-25.000MHZ-K4F-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-25.000MHZ-K4F-T Details Description
Related parts for ABLS-25.000MHZ-K4F-T
IC REG LDO 2.8V/3V 10MLF datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 41X45X25MM BRASSPUSHPIN datasheet.pdf
CABLE 7COND 18AWG GRAY 500' datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING GRAY datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M3.5 NYLON datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BAROMETER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 400VDC datasheet.pdf