Abracon Corporation ABLS-4.9152MHZ-L4Q-T
ABLS-4.9152MHZ-L4Q-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-4.9152MHZ-L4Q-T
Brief Description
Crystal 4.9152MHz 30ppm 18pF 180 Ohm -55°C - 125°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-4.9152MHZ-L4Q-T.pdf
Availability of ABLS-4.9152MHZ-L4Q-T
QUANTITY
ABLS-4.9152MHZ-L4Q-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-4.9152MHZ-L4Q-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-4.9152MHZ-L4Q-T
FamilyCrystals
SeriesABLS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency4.9152MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)180 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-4.9152MHZ-L4Q-T
Related LinksABLS-4.915, ABLS-4.9152MHZ-L4Q-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-4.9152MHZ-L4Q-T Details Description
Related parts for ABLS-4.9152MHZ-L4Q-T
IC OPAMP VFB 300MHZ 16QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD HDR datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD SMD datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
DISPL 0.4" DUAL DGT SUP RED CC datasheet.pdf
100UF 50V 10X12MM 105C 4000H datasheet.pdf