Abracon Corporation ABLS-40.000MHZ-L4QF-T
ABLS-40.000MHZ-L4QF-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-40.000MHZ-L4QF-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 40.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -55°C - 125°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-40.000MHZ-L4QF-T.pdf
Availability of ABLS-40.000MHZ-L4QF-T
QUANTITY
ABLS-40.000MHZ-L4QF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-40.000MHZ-L4QF-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-40.000MHZ-L4QF-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLS.pdfABLS.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABLS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency40MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-40.000MHZ-L4QF-T
Related LinksABLS-40.00, ABLS-40.000MHZ-L4QF-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-40.000MHZ-L4QF-T Details Description
Related parts for ABLS-40.000MHZ-L4QF-T
IC FPGA 160 I/O 208PQFP datasheet.pdf
IC TXRX MULTIPROTOCL 3.3V 28SSOP datasheet.pdf
IC SW QUAD ANLG SPST R/R 16-DIP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 66POS 2MM SMD datasheet.pdf
OSC XO 93.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf