Abracon Corporation ABLS-LR-12.000MHZ-T
ABLS-LR-12.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-LR-12.000MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 50ppm 18pF 15 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-LR-12.000MHZ-T.pdf
Availability of ABLS-LR-12.000MHZ-T
QUANTITY
ABLS-LR-12.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-LR-12.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-LR-12.000MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Featured ProductABLS-LR Series SMD Crystals
3D ModelABLS-LR.pdfABLS-LR.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABLS-LR
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)15 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-LR-12.000MHZ-T
Related LinksABLS-LR-1, ABLS-LR-12.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-LR-12.000MHZ-T Details Description
Related parts for ABLS-LR-12.000MHZ-T
IDC CABLE - MKC40A/MC40M/MKC40A datasheet.pdf
JUMPER-H2730TR/C2016L/X 6" datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 7.2A 9.8 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 240K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT SLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf