Murata Electronics North America GCM0335C1ER60CD03D
GCM0335C1ER60CD03D picture photo
Mfg. Part Number
GCM0335C1ER60CD03D
Brief Description
CAP CER 0.60PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GCM0335C1ER60CD03D.pdf
Availability of GCM0335C1ER60CD03D
QUANTITY
GCM0335C1ER60CD03D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM0335C1ER60CD03D
Internal Part NumberEIS-GCM0335C1ER60CD03D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM0335C1ER60CD03D
Related LinksGCM0335C1, GCM0335C1ER60CD03D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM0335C1ER60CD03D Details Description
Related parts for GCM0335C1ER60CD03D
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 1506 datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 15A 24V datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF06A/AF06/AFF06A datasheet.pdf
HEAT SHRINK BLU 3/32" X 1000' datasheet.pdf
IC RCVR/DATA DEMOD RF/IF 14SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 54A D2PAK datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 14POS DR LOW P datasheet.pdf
PLIERS STANDARD FLAT NOSE 6.5" datasheet.pdf